Szkoła dla Rodziców online

Szkoła dla Rodziców online

Czasem każdy dzień w domu to wyzwanie. Jak mówić, żeby zostać wysłuchanym? Jak i czego wymagać, by mądrze wychowywać? Co robić, by być takim rodzicem, jakim zawsze chciało się być- opanowanym, otwartym, wyrozumiałym? Jak poradzić sobie z emocjonalnymi burzami dzieci w różnym wieku?

Dlaczego warto wziąć udział?

Wyjaśnienia

możliwych przyczyn trudnych emocji i zachowań dzieci. Jeśli rozumiem, jestem w połowie drogi do właściwej reakcji.

Praktyczne wskazówki

i przydatne ćwiczenia. Rozwiązywanie starych problemów nowymi sposobami i wzmacnianie się na to, co dopiero nadejdzie.

Moje doświadczenie

zawodowe i rodzinne. Pomagam rodzicom od 2013 roku. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywam od 1998 roku. Mam troje dzieci.

Bez granic

czyli online. Gdy w twojej miejscowości nie ma takiej oferty. Gdy mieszkasz za granicą. Gdy masz małe dzieci. Gdy nie chcesz lub nie możesz ruszyć się z domu.

Zapisz się na newsletter- trzymaj rękę na pulsie!

Jak przebiega kurs Szkoły dla Rodziców online?

Kurs to 13 spotkań, raz w tygodniu. Każde spotkanie to 2,5 godziny. Po zajęciach uczestnicy otrzymują mailem pomocne wskazówki i linki do moich filmów na YouTube, które pomogą utrwalić wiedzę i dzielić się nią z domownikami.

Spotkania odbywają się na żywo, na platformie Zoom. Składają się na nie rozmowy, wyjaśnienia, ćwiczenia. Wcielam się w role, by dać Ci doświadczyć punktu widzenia dziecka. Na bieżąco dyskutujemy nad aktualnymi wyzwaniami.

W ciągu tygodnia pomiędzy zajęciami ćwiczymy nowe metody i dzielimy się spostrzeżeniami na kolejnym spotkaniu. Korzystamy także z książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” A. Faber i E. Mazlish.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

to Program, który od wielu lat wspiera wszystkich zainteresowanych opanowaniem sztuki skutecznej komunikacji i budowaniem prawidłowych relacji z dziećmi. Jestem certyfikowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji realizatorem wszystkich części tego programu: „Jak kochać i wymagać”, „Rodzeństwo bez rywalizacji” oraz „Nastolatki”.

Posiadam bogate doświadczenie w realizacji tych kursów spotykając się na przestrzeni lat z rodzicami i nauczycielami „na żywo”. Jestem przekonana, że udział w Szkole staje się punktem zwrotnym w życiu rodzin jej uczestników. Tak było u nas, gdy wiele lat temu razem z mężem przystąpiliśmy do kursu. Prywatnie nadał on rys całemu mojemu macierzyństwu. Zawodowo- wytyczył ścieżkę na przyszłość.

Szkoła dla Rodziców online

jest moją indywidualną próbą jak najwierniejszego przekazania bogactwa wiedzy, doświadczenia i umiejętności Programu osobom, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w spotkaniach „off-line”. Zwiększyłam liczbę spotkań, by mogły trwać krócej i by dać przestrzeń trudnym tematom, np. silnym emocjom, karom i konsekwencjom. Ćwiczenia, których nie da się zrealizować online przekształciłam tak, by jak najlepiej spełnić ich nadrzędny cel.

Spotkania online dają szczególną swobodę. Dzieci uczestników mogą przyjść, przytulić się do rodzica, by wytrwać cierpliwie, gdy mama lub tata są na kursie. Niektóre mamy karmią niemowlęta w trakcie spotkań. Możemy jeść lub pić. Robimy jedną 10-minutową przerwę.

Z czym przychodzą rodzice?

Mało kto pojawia się na kursie, bo chce „wzmocnić kompetencje rodzicielskie”. Nie. Przychodzimy, bo pojawił się konkretny problem. Bo „już nie mogę”. Bo ciężko znaleźć rozwiązanie. Bo „nie wiem, co źle robię”. Żeby uniknąć błędów w przyszłości. Bo nie wiem, już jak… Niektóre motywacje można wręcz pogrupować w kategorie. Na przykład:

Emocje

 • Jak poradzić sobie z buntem dziecka?
 • Jak nauczyć dziecko komunikować emocje w akceptowany sposób?
 • Jak mogę pomóc dziecku wyciszyć się, nie histeryzować?
 • Jak wyhamować silne emocje dziecka?

Zachowania

 • Dlaczego moje dziecko zachowuje się w taki sposób? Jak mam na to reagować?
 • Jak egzekwować obowiązki, np. odrabianie lekcji albo sprzątanie w pokoju?
 • Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności?
 • Jak sprawić, żeby dzieci były grzeczne?

Ja- rodzic

 • Jak mam zapanować nad własnymi emocjami?
 • Jak postępować inaczej niż moi rodzice?
 • Jak pomóc mężowi w dogadywaniu się z dziećmi?

Granice

 • Na co się zgadzać a co jest już „przegięciem”?
 • Jak mówić „stop”, żeby nie było z tego kłótni?
 • Jak być bardziej stanowczym ale nie krzyczeć?

Relacje

 • Jak sprawić, żeby dzieci mnie słuchały nie dlatego, że im coś każę, ale dlatego, że się dogadujemy?
 • Jak poprawić „wybuchową” relację z dzieckiem?

Czy rodzice znajdują odpowiedzi?

„Dzięki Szkole mam większą pewność siebie jako mamy, poczucie, że posiadam odpowiednie zasoby i narzędzia, aby pomóc dziecku w dorastaniu i kłopotach emocjonalnych.”

Dominika

„Dostałam mnóstwo narzędzi i metod, które można wykorzystać w praktyce w relacjach i komunikacji z dziećmi. Mam poczucie, że bardziej uczę dzieci uważności na własne uczucia, a także na uczucia innych.”

Agnieszka

„Cieszę się bardzo , że mogłem uczestniczyć w tych zajęciach. Pomogły mi bardzo w wychowaniu mojego wnuka. Zacząłem po prostu go rozumieć, zacząłem rozmawiać w jego języku. Zaczęliśmy się dogadywać.”

Jarek

„Poleciłam Szkołę wielokrotnie! Daje większe poczucie osadzenia w roli rodzica, pozwala na uporządkowanie ważnych aspektów w codziennym funkcjonowaniu rodziny, pozwala na budowanie silniejszych więzi z dzieckiem opartych na zaufaniu, wzajemnym zrozumieniu i szacunku.”

Agata

„Ja, tak jak mąż, wyniosłam takie pozytywne doświadczenia z tego spotkania. Twoje wypowiedzi są takie proste. Docierają prostą drogą do człowieka.”

Ela

„Profesjonalna, ciepła i uważna prowadząca. Duże zaangażowanie i zaufanie uczestników, dzięki czemu można było korzystać nie tylko z własnego doświadczenia ale też innych osób.”

Agata

Ciekawe fakty o Szkole dla Rodziców online.

Twój związek

odczuje zmianę! Zasady dobrej komunikacji są uniwersalne. Moje wskazówki zastosowane w dorosłej relacji pomogą Ci skuteczniej się dogadywać. Warto umieć mówić tak, by wybrzmiało to, co naprawdę czujesz.

Porządkowanie

własnych emocji i doświadczeń. Być może zaczniesz rozumieć, co tak naprawdę od lat kieruje Twoim zachowaniem. Zadbasz o swoje potrzeby, nazwiesz to, co przeżywasz.

Drama

to metoda pracy z grupą, w której wcielamy się spontanicznie w role. Na Szkole wiele razy dam Ci odczuć na własnej skórze, jak czuje się dziecko, gdy w określony sposób na nie działamy. To mocne doświadczenie!

Poczucie humoru

uważam za świetny sposób na rozluźnienie atmosfery, swobodną rozmowę. To sprawia, że zajęcia odbywające się wieczorem, po pracy, mogą być równocześnie w jakiś sposób relaksujące.

Najczęściej zadawane pytania.

Jaki jest koszt Szkoły dla Rodziców online?

Koszt ubiegłej edycji wynosił 800 zł. Płatność ustalamy w wygodnych, miesięcznych ratach.

Ile czasu trwa kurs Szkoły dla Rodziców online?

Szkoła to 13 spotkań, raz w tygodniu. Jedno spotkanie trwa 2,5 godziny. Dotychczas zajęcia odbywały się w godz. 18:00-20:30.

Czy dziadkowie lub nauczyciele mogą uczestniczyć w kursie?

Oczywiście. Szkoła przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych opanowaniem sztuki skutecznej komunikacji i budowaniem prawidłowych relacji z dziećmi. Mogą to być także rodzice zastępczy, wychowawcy.

Czy można dopisać się w trakcie kursu?

Niestety nie, każde spotkanie jest ważne i powiązane z sąsiadującymi. W szczególnych przypadkach można pominąć pierwsze zajęcia.

Czy trzeba być obecnym na wszystkich zajęciach?

Każde spotkanie jest powiązane z sąsiadującymi. Z tego powodu nieobecności wpływają niekorzystnie na proces zmiany w uczestniku. Zajęcia online dają możliwość nagrywania spotkań, za zgodą grupy, w razie czyjejś nieobecności. Brak udziału w dwóch zajęciach pod rząd stanowi poważną przeszkodę w przyswojeniu nowej wiedzy i praktykowaniu poznanych metod.

Zapisz się na newsletter- trzymaj rękę na pulsie!