Szkoła dla Rodziców online

Szkoła dla Rodziców online

Jak mówić, żeby zostać wysłuchanym? Jak dać dziecku poczucie, że jest szanowane i ważne bez rezygnowania ze stawiania sensownych granic? Co robić, by być takim rodzicem, jakim zawsze chciało się być- opanowanym, otwartym, wyrozumiałym? Jak poradzić sobie z emocjonalnymi burzami dzieci w różnym wieku? Jak nie stracić więzi, która czasem wisi na włosku?

Dlaczego warto wziąć udział?

Wyjaśnienia

możliwych przyczyn trudnych emocji i zachowań dzieci. Jeśli rozumiem, jestem w połowie drogi do właściwej reakcji.

Praktyczne wskazówki

i przydatne ćwiczenia. Rozwiązywanie starych problemów nowymi sposobami i wzmacnianie się na to, co dopiero nadejdzie.

Moje doświadczenie

zawodowe i rodzinne. Pomagam rodzicom od 2013 roku. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywam od 1998 roku. Mam troje dzieci.

Bez granic

czyli online. Gdy w twojej miejscowości nie ma takiej oferty. Gdy mieszkasz za granicą. Gdy masz małe dzieci. Gdy nie chcesz lub nie możesz ruszyć się z domu.

Zapisz się na listę osób, które wiedzą wcześniej o nowych terminach!

Jak przebiega kurs Szkoły dla Rodziców online?

Kurs to 11 spotkań, raz w tygodniu. Każde spotkanie to 2,5 godziny. Po każdych zajęciach otrzymasz mailem pomocne wskazówki, linki do moich filmów na YouTube, aby utrwalić wiedzę i dzielić się nią z domownikami oraz „ściągi” do druku.

Spotkania odbywają się na żywo, na platformie Zoom. Składają się na nie rozmowy, wyjaśnienia, ćwiczenia. Wcielam się w role, by dać Ci doświadczyć punktu widzenia dziecka. Na bieżąco dyskutujesz nad swoimi aktualnymi wyzwaniami.

W ciągu tygodnia pomiędzy zajęciami ćwiczysz nowe metody i dzielisz się spostrzeżeniami na kolejnym spotkaniu. Będziesz także korzystać z książki „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” A. Faber i E. Mazlish.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

to Program, który od blisko 30 lat wspiera wszystkich zainteresowanych opanowaniem sztuki skutecznej komunikacji i budowaniem prawidłowych relacji z dziećmi. Jestem certyfikowanym przez Ośrodek Rozwoju Edukacji realizatorem wszystkich części tego programu: „Jak kochać i wymagać”, „Rodzeństwo bez rywalizacji” oraz „Nastolatki”.

Posiadam bogate doświadczenie w realizacji tych kursów spotykając się na przestrzeni lat z rodzicami i nauczycielami „na żywo”. Prowadziłam „Szkołę” offline komercyjnie oraz w projektach, np. w ramach „Oratorium dla Dorosłych” finansowanych z Urzędu Miasta Łodzi oraz we współpracy z Konstantynowskim Centrum Pomocy Rodzinie we jednej ze szkół podstawowych.

Szkoła dla Rodziców online

jest moją indywidualną próbą jak najwierniejszego przekazania bogactwa wiedzy, doświadczenia i umiejętności Programu osobom, które z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w spotkaniach offline. Zwiększyłam liczbę spotkań, by mogły trwać krócej. Ćwiczenia, których nie da się zrealizować online przekształciłam tak, by jak najlepiej spełnić ich nadrzędny cel.

Spotkania online dają szczególną swobodę. Dzieci uczestników mogą przyjść, przytulić się do rodzica, by wytrwać cierpliwie, gdy mama lub tata są na kursie. Niektóre mamy karmią niemowlęta w trakcie spotkań. Możemy jeść lub pić. Robimy jedną 10-minutową przerwę.

Z czym przychodzą rodzice?

Mało kto pojawia się na kursie, bo chce „wzmocnić kompetencje rodzicielskie”. Nie. Przychodzimy, bo pojawił się konkretny problem. Bo „już nie mogę”. Bo ciężko znaleźć rozwiązanie. Bo „nie wiem, co źle robię”. Żeby uniknąć błędów w przyszłości. Bo nie wiem, już jak… Niektóre motywacje można wręcz pogrupować w kategorie. Na przykład:

Emocje

 • Jak poradzić sobie z buntem dziecka?
 • Jak nauczyć dziecko komunikować emocje w akceptowany sposób?
 • Jak mogę pomóc dziecku wyciszyć się, nie histeryzować?
 • Jak wyhamować silne emocje dziecka?

Zachowania

 • Dlaczego moje dziecko zachowuje się w taki sposób? Jak mam na to reagować?
 • Jak egzekwować obowiązki, np. odrabianie lekcji albo sprzątanie w pokoju?
 • Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności?
 • Jak sprawić, żeby dzieci były grzeczne?

Ja- rodzic

 • Jak mam zapanować nad własnymi emocjami?
 • Jak postępować inaczej niż moi rodzice?
 • Jak pomóc mężowi w dogadywaniu się z dziećmi?

Granice

 • Na co się zgadzać a co jest już „przegięciem”?
 • Jak mówić „stop”, żeby nie było z tego kłótni?
 • Jak być bardziej stanowczym ale nie krzyczeć?

Relacje

 • Jak sprawić, żeby dzieci mnie słuchały nie dlatego, że im coś każę, ale dlatego, że się dogadujemy?
 • Jak poprawić „wybuchową” relację z dzieckiem?

Czy rodzice znajdują odpowiedzi?

„Dzięki Szkole mam większą pewność siebie jako mamy, poczucie, że posiadam odpowiednie zasoby i narzędzia, aby pomóc dziecku w dorastaniu i kłopotach emocjonalnych.” Dominika

„Cieszę się bardzo , że mogłem uczestniczyć w tych zajęciach. Pomogły mi bardzo w wychowaniu mojego wnuka. Zacząłem po prostu go rozumieć, zacząłem rozmawiać w jego języku. Zaczęliśmy się dogadywać.” Jarek

„Ja, tak jak mąż, wyniosłam takie pozytywne doświadczenia z tego spotkania. Twoje wypowiedzi są takie proste. Docierają prostą drogą do człowieka.” Ela

+

„Dostałam mnóstwo narzędzi i metod, które można wykorzystać w praktyce w relacjach i komunikacji z dziećmi. Mam poczucie, że bardziej uczę dzieci uważności na własne uczucia, a także na uczucia innych.” Agnieszka

„Poleciłam Szkołę wielokrotnie! Daje większe poczucie osadzenia w roli rodzica, pozwala na uporządkowanie ważnych aspektów w codziennym funkcjonowaniu rodziny, pozwala na budowanie silniejszych więzi z dzieckiem opartych na zaufaniu, wzajemnym zrozumieniu i szacunku.” Agata

„Profesjonalna, ciepła i uważna prowadząca. Duże zaangażowanie i zaufanie uczestników, dzięki czemu można było korzystać nie tylko z własnego doświadczenia ale też innych osób.” Agata

Ciekawe fakty o Szkole dla Rodziców online.

Twój związek

odczuje zmianę! Zasady dobrej komunikacji są uniwersalne. Moje wskazówki zastosowane w dorosłej relacji pomogą Ci skuteczniej się dogadywać. Warto umieć mówić tak, by wybrzmiało to, co naprawdę czujesz.

Porządkowanie

własnych emocji i doświadczeń. Być może zaczniesz rozumieć, co tak naprawdę od lat kieruje Twoim zachowaniem. Zadbasz o swoje potrzeby, nazwiesz to, co przeżywasz.

Drama

to metoda pracy z grupą, w której wcielamy się spontanicznie w role. Na Szkole wiele razy dam Ci odczuć na własnej skórze, jak czuje się dziecko, gdy w określony sposób na nie działamy. To mocne doświadczenie!

Poczucie humoru

uważam za świetny sposób na rozluźnienie atmosfery, swobodną rozmowę. To sprawia, że zajęcia odbywające się wieczorem, po pracy, mogą być równocześnie w jakiś sposób relaksujące.

Najczęściej zadawane pytania.

Jaki jest koszt Szkoły dla Rodziców online?

Koszt V edycji, która startuje już 13.09.2022 wynosi 900 zł. Płatność możemy ustalić w wygodnych ratach.

Czy wystarczy, że będzie tylko jeden rodzic?

Tak. Zazwyczaj ktoś musi w tym czasie zająć się dziećmi 🙂 Fakt, gdy oboje rodzice są na kursie, to dla nich wielka wartość. Jednak każde spotkanie można opowiedzieć mężowi/żonie. Od czasu do czasu ja zadaję pewne zadania, które angażują nieuczestniczącego rodzica. No i koniec końców, jeśli TY jesteś zmianą w swojej rodzinie, to cała rodzina uczestniczy w zmianie. Zobaczysz!

Czy opłata jest za osobę czy za parę?

Każdy uczestnik ma mieć gwarantowany czas, by opowiedzieć o swojej sprawie, przerobić wątpliwości. To dlatego, nawet jeśli na kurs zapisuje się małżeństwo, to traktuję ich jako dwie odrębne osoby. Rodzice pomiędzy sobą mają wiele nieporozumień na temat wychowania. Nie mogę traktować ich jako jedną osobę. Tak, idzie za tym opłata za dwie osoby. Bo to dwa miejsca z siedmiu dostępnych.

Czy można dopisać się w trakcie kursu?

Niestety nie, każde spotkanie jest ważne i powiązane z sąsiadującymi. W szczególnych przypadkach można pominąć pierwsze zajęcia.

Czy trzeba być obecnym na wszystkich zajęciach?

Każde spotkanie jest powiązane z sąsiadującymi. Z tego powodu nieobecności wpływają niekorzystnie na proces zmiany w uczestniku. Zajęcia online dają możliwość nagrywania spotkań, za zgodą grupy, w razie czyjejś nieobecności. Brak udziału w dwóch zajęciach pod rząd stanowi poważną przeszkodę w przyswojeniu nowej wiedzy i praktykowaniu poznanych metod.

Ile czasu trwa kurs Szkoły dla Rodziców online?

Szkoła to 11 spotkań, raz w tygodniu. Jedno spotkanie trwa 2,5 godziny.  Zajęcia odbywają się w godz. 18:00-20:30. W trakcie jest 10 mi. przerwy.

Czy dziadkowie lub nauczyciele mogą uczestniczyć w kursie?

Oczywiście. Szkoła przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych opanowaniem sztuki skutecznej komunikacji i budowaniem prawidłowych relacji z dziećmi. Mogą to być także rodzice zastępczy, wychowawcy.

Zapisz się na listę osób, które wiedzą wcześniej o nowych terminach!