terapia

Terapia TSR online

czyli krótkoterminowa ukierunkowana na rozwiązanie.
Jest tylko jeden problem, który nie nadaje się do pracy tą metodą.
Problem, którego nie chcesz rozwiązać.

Dlaczego warto?

TERAPIA

czyli robisz ZMIANĘ. W TSR robisz ją tym, czym dysponujesz. Ja pomagam Ci znaleźć w Tobie wszystko, co jest Ci potrzebne, by tę zmianę zrealizować. Pracujemy na Twoich zasobach, mocnych stronach i doświadczeniu.

KRÓTKOTERMINOWA

Robimy tyle, ile jest niezbędne. Nie cofamy się do Adama i Ewy, bo zależy nam na efektach w Twojej lepszej PRZYSZŁOŚCI, prawda? Nie doszukuję się Twoich problemów, lecz skupiam na tym, by tę lepszą przyszłość pomóc Ci skonkretyzować i zrealizować.

UKIERUNKOWANA NA ROZWIĄZANIE

Rozwiązaniem nie jest „nie-robienie-czegoś”. Jeśli nie robisz czegoś, to co robisz ZAMIAST tego? Co sprawi, że będziesz mieć lepsze życie, lepszy związek? Jakie DZIAŁANIA urzeczywistnią zmianę?

To propozycja dla Ciebie, jeśli szukasz rozwiązania

na osobiste problemy,

które utrudniają Ci prowadzenie satysfakcjonującego życia. Może nie potrafisz ich teraz dokładnie określić, ale wiesz już, że przyszedł czas, by zrobić z tym porządek.

na odnalezienie się w roli rodzica.

Czasem ciężko dogadać się z dziećmi i czerpać radość z macierzyństwa/ ojcostwa, bo jakieś osobiste problemy lub trudności w komunikowaniu się blokują Cię od środka.

na trudności w Twojej relacji.

Związek powinien być źródłem energii do życia, a nie drenować z niej Ciebie i bliską Ci osobę. Jeśli nie możecie się dogadać, skorzystaj z pomocy. Czasem, żeby się usłyszeć i zrozumieć, potrzeba… tłumacza.

Jak wygląda terapia TSR online ze mną?

Rozpoczęcie terapii.

Piszesz do mnie, że chcesz się umówić. Na razie jedno spotkanie, przecież nie wiesz, czy to jest to. Każde spotkanie trwa 60 min i kosztuje 120 zł. Wybierasz sobie dogodny termin. To Ty decydujesz czy i kiedy spotkamy się znowu.

W trakcie terapii.

Określamy cele i szukamy sposobów ich realizacji. Bardzo konkretnie, namacalnie. Sprawdzasz, co działa w Twoim przypadku. Spotykamy się wtedy, kiedy chcesz. Przeważnie odbywa się to co 2 tygodnie, ale tu wszystko zależy od Ciebie.

Zakończenie terapii.

Kończysz wtedy, kiedy uważasz, że czas na koniec. Sukcesem mojej pracy ma być to, że „jedziesz dalej” bez terapii. Jeśli więc przyjdzie moment, który uznasz za wystarczający- po prostu domkniemy nasze spotkania. Bez presji.

OPINIE KLIENTÓW

„Te spotkania dają mi wiarę, że mogę lepiej odczytywać potrzeby synów i lepiej się z nimi porozumiewać, oraz że mogę być dłużej w ich życiu tak na co dzień. Obecnie czuję, że moje rozmowy, podczas których mamy trudność do rozwiązania z synami, są skuteczniej kierowane ku rozwiązaniu i mniej w nich negatywnych emocji.
Dzięki Pani potrafię przekładać teorię, którą znałem na praktykę i budowanie za tym silniejszych relacji z synami i jeszcze lepiej ich słyszeć.”  Paweł
+
„Jeszcze raz dziękuję za dzisiejsze spotkanie. Było przynajmniej dla mnie bardzo owocne i chyba dla mojej partnerki też. Zobaczymy jak się potoczy dalej, póki co dzisiejszy dzień był naprawdę dobry od wielu miesięcy. (…)” Artur

+

„Jestem mamą 3 dzieci, z dużą rozpiętością wiekową, od 3 do 16 lat. W związku z tym problemy w moim domu są również złożone: od buntu trzylatka, poprzez wczesnego nastolatka, do poszukującego swojej drogi niemalże dorosłego. Spotkania z Agą w ramach terapii TSR umożliwiły mi znalezienie drogi do rozwiązania niektórych problemów, ale co najważniejsze- uświadomiły, jak chronić oraz odbudowywać własne zasoby, abym miała siłę towarzyszyć i pomagać moim dzieciom oraz robiła to w sposób świadomy, jednocześnie nie zatracając siebie. Dziękuję bardzo!” Asia

Jak umówić się na rozmowę?

Po prostu napisz. Ja zajmę się resztą. Koszt spotkania to 120 zł za godzinę zegarową.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy "krótkoterminowa" oznacza, że trwa krócej niż inne terapie?

„Krótkoterminowa” oznacza, że nie rozciągamy tematów szerzej, niż tego chcesz. Ciężko określić ile spotkań/ czasu będzie Ci potrzebne. Niekiedy efekt zaskakuje klienta szybciej, niż się spodziewał. Innym razem pojawia się chęć omawiania kolejnych spraw, które na początku nie były tematem.

O jakiej porze są spotkania?

Gdy ustalamy termin, wysyłam Ci swoje wolne widełki godzinowe. Najczęściej 9:00-15:00. W każdym tygodniu miesiąca mam też 1 wieczór na spotkanie. Oczywiście ten grafik trafia do każdego klienta, więc jeśli zależy Ci na konkretnym terminie, warto go sobie „zaklepać”.

Czy terapia online jest tak samo skuteczna jak "normalna"?

Terapia to rozmowa. To dzięki Twoim przemyśleniom i działaniom dokonuje się zmiana. Jeśli nie jest dla Ciebie przeszkodą, że rozmawiasz ze mną poprzez ekran, to dlaczego miałoby Ci się nie udać? Ekran może być trudnością, owszem. Podobnie jak znalezienie terapeuty w miejscu, gdzie mieszkasz lub  zorganizowanie życia tak, żeby można było dojeżdżać na terapię, prawda?

Czy można uczestniczyć parami?

Jeśli spotykamy się w związku z trudnościami w Twojej relacji, to oczywiście. Pracuję z parami. To czasem wymaga spotkań nieco dłuższych, np. 1,5 godziny- żeby każdy mógł mieć wystarczającą ilość czasu.