• piątek , 23 Październik 2020
1 SPRAWA, ŻEBY ONA BARDZIEJ CIĘ KOCHAŁA.

1 SPRAWA, ŻEBY ONA BARDZIEJ CIĘ KOCHAŁA.

Tak, są proste przepisy na komunikację. Ale nie po to, by skutecznie stwarzać pozory, ale by rzeczywiście- bardziej kochać.

Bardzo nie lubię traktowania kobiet jako istot, które mają jakieś tam wydumane, niezrozumiałe zachcianki. Bardzo nie lubię instruowania mężczyzn, że jeśli zachowają pozory, pokiwają głowami, pochwalą sukienkę (bo może nowa), to problem budowania relacji na kobiecą modłę będą mieli z głowy.

A jednak jest masa mężczyzn, która od tego musi zacząć– od pytania, czy wszystko w porządku, gdy widać, że nie. I gdy nie chce im się wysłuchiwać odpowiedzi, bo są przecież zmęczeni po pracy a ona na pewno się – jak zwykle- rozgada. Albo od powiedzenia: „dobre ciasto”, „ładna sukienka”.

Nigdy nie pojmę tego męskiego zaskoczenia, że z kobietą trzeba rozmawiać, pytać o jej uczucia, słuchać jej opowieści. To jak wy się, do licha, zeszliście, jak budowaliście ten związek wcześniej? Tak jak ona musiała się nauczyć jego milczenia, tak przecież on od początku wiedział, że ona… mówi.

Bogu dzięki- MÓWI.

Kochany Mężczyzno, gdyby nie to, że kobieta potrafi opowiadać o swoich uczuciach, nigdy nie nauczyłbyś się ich nazywać, rozróżniać. Najpierw dzięki Twojej mamie. Potem za sprawą dziewczyny, partnerki, żony. Co wiedziałbyś o świecie ludzkich, swoich emocji, gdyby nie one? A o ile mniej agresji byłoby w mężczyznach, gdyby psychiczne ciśnienie spuszczali sobie rozmawiając, informując, że im źle i dlaczego. Tak po babsku.

Kochana Kobieto, czasem mężczyznę musisz wprost nauczyć, jak ma Cię słuchać. Drukowanymi literami. „Wiesz co, kiedy następnym razem powiem Ci o czymś dla mnie ważnym, że mnie to przygnębia, nie mów mi, że dla Ciebie to nie problem. Dopytaj mnie, proszę”.

Mówię z doświadczenia.

Related Posts

Leave A Comment