• piątek , 23 Październik 2020
DLACZEGO WASZ PORZĄDEK ZALEŻY OD TWOJEGO FACETA.

DLACZEGO WASZ PORZĄDEK ZALEŻY OD TWOJEGO FACETA.

„To mężczyzna decyduje o standardach porządku w domu”. Przeładowałaś już broń? Ja, słysząc to, także. A potem przeanalizowałam szczegóły i ze smutkiem wsunęłam zimną lufę z powrotem do kabury.

Rodzaj żeński

On pochodzi z domu, w którym nie było miejsca na okruszki w kuchni albo pyłek kurzu na porcelanowych laleczkach, stojących na telewizorze. Laleczek też nie było, nawet dzierganej serwetki zwisającej nad monitorem. Kocha ład, czystą przestrzeń, gładki blat. Ale Ona lubi laleczki. Może mieć ich kilka, no dobra, ale czystych. „Sprzątnij po sobie, kochanie, bo bałagan straszny”. Goście jeszcze na pokojach, kiedy On rozwija kabel odkurzacza. Przecież wszyscy widzą ten syf pod stołem.

Rodzaj męski

O jego porządek dbała mama. Mama jedna wiedziała, jak to zrobić dobrze. Ona też lubi porządek, jak jego mama, a jednak ciągle ma niezrozumiałe pretensje. On stara się przecież jak może, ale te głupoty jakoś nie trzymają się jego pamięci. I wtedy ta jej mina… On na szczęście znosi ją z godnością. Dobrze wie, że mama gniewała się na początku, ale potem jej przechodziło i znów głaskała po chłopięcej czuprynie.

Powiedz, że się mylę.

Facet przystosowujący się do wyśrubowanych norm domowego porządku pilnie poszukiwany. Chcę obalić tezę, że tylko kobiety dostosowują się w tej kwestii do cudzych potrzeb (przecież w sumie to chciała porządnego faceta, to co narzeka?). Póki co, znam tylko jedną historię, w której ona nauczyła go sprzątać brudne skarpety zapakowawszy mu je kiedyś do pracy. Ale i tak nie mogła jak dotąd zupełnie spocząć na laurach. Poza tym prośby i groźby zamiast standardów podnoszą jedynie ciśnienie. Prawda?

Ps. 1 Wszelkie podobieństwa są przypadkowe, to przykłady poskładane z różnych zeznań.

Ps. 2 Dziękuję Monice i Adamowi za oświecenie i inspirację. Moniko, życzę powodzenia 😉

Related Posts

One Comment

  1. Łońska
    24 października 2014 at 21:27 Odpowiedz

    Nauczyłam mojego pedanta żyć w Chaosie. 5 lat mi to zajęło ale ogarnął, że mieszkanie to nie sala operacyjna. Da się. Tylko teściowa płacze po wizycie 😉

Leave A Comment