• wtorek , 27 Październik 2020
IDEALNY DZIEŃ MATKI

IDEALNY DZIEŃ MATKI

O czym marzy mama w Dniu Matki?

O czym marzy mama?

Kiedy urodziłam pierwsze dziecko, mój przyjaciel, dzwoniąc do mnie, zawsze zaczynał rozmowę od czegoś z „matką Polką” w zdaniu. Po jakimś czasie nie wytrzymałam. Wyjaśniłam mu, że nie jestem tylko matką, nie chcę być tylko matką, (wybaczcie ale) rzygam byciem tylko matką. Zwłaszcza wtedy, gdy mój dzień wypełniał niemowlęcy płacz, śmierdzące pampersy i aromat mleka docierający ze stanika. I tak mi zostało. To znaczy w kwestii tej matki Polki.

Myśląc o tym ostatnio wpadłam na pomysł pewnego eksperymentu. Wyników byłam prawie pewna ale chciałam się przekonać. Dlatego wykorzystałam do tego YouTube- żebyście sami mogli spróbować. A mając aktualnie zajęcia ze świetną grupą na Szkole dla Rodziców, mogłam do niego zaprosić także trzech mężczyzn. To, co powiedzieli, było budujące.

Co podarować mamie w Dniu Matki?

Z eksperymentu i rozmów z matkami wyciągam wniosek: mama, nawet w Dniu Matki, chce być kimś więcej. Chce by zobaczono w niej kobietę. Przynajmniej wiele mam tak ma. Faceci to czują. Przynajmniej niektórzy z nich. A co z tym dalej?

Cóż, może film stanie się jakąś inspiracją? 🙂

Related Posts

Leave A Comment