Szkoła dla Rodziców online to szansa dla tych, którzy bez wychodzenia z domu chcą konsultować z profesjonalistką swoje wychowawcze wyzwania oraz nauczyć się, jak w nowy sposób rozwiązywać stare (oraz nadciągające) trudności związane z codziennością rodzica. Możesz już teraz zaklepać sobie miejsce!


Jest 22 maja 2021. Druga edycja Szkoły dla Rodziców online powoli dobiega końca. Pierwszą domknęłam zimą. Mój pomysł na to, jak przekazać dobrodziejstwo Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” drogą spotkań online został przetestowany i zdał egzamin. Skłamałabym, gdybym nie przyznała się do dumy 🙂

Na podsumowanie II edycji przyjdzie jeszcze czas. Ale sam fakt, że podwoiłam liczbę uczestników (w tym udział wzięło dwóch panów) już świadczy o tym, że jest wielu rodziców, którzy potrzebują tej Szkoły i WŁAŚNIE online- bo w ich miejscowości nikt tego nie robi, bo mają małe dzieci i nie mogą wychodzić wieczorem na spotkania, bo… tak albo wcale.

Ale o jaką Szkołę dla Rodziców chodzi, Aga?

O Szkole pisałam już tutaj KLIK. Klikając w ten tekst, można przeczytać o różnicy między oryginalnym Programem a moją wersją, sposobem organizacji spotkań i ich tematyką. Jeśli wygodniej Ci posłuchać co nieco o Szkole, proponuję ten krótki filmik:

Szkoła dla Rodziców online – jak ją oceniają uczestnicy?

A jeśli chcesz wiedzieć, co myślą o Szkole dla Rodziców online uczestnicy, to pozwól, że przytoczę kilka odpowiedzi na pytania zadane po pierwszej edycji:

Co dało Ci doświadczenie Szkoły dla Rodziców on-line?

Odpowiedź Dominiki: większą pewność siebie jako mamy, poczucie, że posiadam odpowiednie zasoby i narzędzia, aby pomoc dziecku w dorastaniu i kłopotach emocjonalnych.

Odpowiedź Agaty: Mnóstwo narzędzi i metod, które można wykorzystać w praktyce w relacjach i komunikacji z dziećmi. Mam poczucie, że bardziej uczę dzieci uważności na swoje uczucia, a także uczucia innych. Poprawa relacji z dziećmi, większa bliskość dzięki lepszej komunikacji.

Odpowiedź Agnieszki: Poszerzyło moje horyzonty i utwierdziło mnie w już posiadanej wiedzy.

Jakie, twoim zdaniem, były mocne strony kursu?

Dominika: przygotowanie tematu, przykłady i scenki, szczerość i brak tabu.

Agata: Profesjonalna, ciepła i uważna prowadząca. Duże zaangażowanie i zaufanie uczestników, dzięki czemu można było korzystać nie tylko z własnego doświadczenia ale też innych osób.

Agnieszka: Możliwość wypowiedzenia się przez każdego uczestnika kursu,, harmonogram/plan każdego spotkania, scenki tematyczne pozwalające szerzej spojrzeć na omawiane zagadnienie.

Czy był jakiś szczególny temat/-y , który był dla Ciebie ważny?

Dominika: emocje, granice, samodzielność.

Agata: Konsekwencje zamiast karania, wspieranie samodzielności dziecka, zachęcanie do współpracy.

Agnieszka: O emocjach i o karach.

Czy polecałabyś Szkołę dla Rodziców on-line? Jeśli tak, to dlaczego?

Dominika: Tak, warto dowiedzieć się więcej i zmienić podejście do różnych rzeczy. Wsparcie grupy i poczucie, że nie jest się samotnym w problemach też jest bardzo cenne.

Agata: Oczywiście, że tak i zrobiłam to już wielokrotnie. Daje większe poczucie osadzenia w roli rodzica, pozwala na uporządkowanie ważnych aspektów w codziennym funkcjonowaniu rodziny, pozwala na budowanie silniejszych więzi z dzieckiem opartych na zaufaniu, wzajemnym zrozumieniu i szacunku.

Agnieszka: Zdecydowanie! Praktyczna wiedza w klimacie „babskich wieczorków”.

Czy to wszyscy uczestnicy? Nie. Ale też nie będzie ich dużo. Aby w trakcie spotkań dla nikogo nie zabrakło czasu, ograniczyłam liczbę uczestników do siedmiu. Tak liczna była grupa II edycji. Jeśli udział bierze małżeństwo/para, nie liczę ich jako jednej osoby. Może dzieci mają wspólne ale bywa, że doświadczenia i dylematy bardzo różne 😉

Szkoła dla Rodziców online- promocja!

Trzecia edycja Szkoły dla Rodziców online będzie trwać od 20 września 2021 do 20 grudnia 2021 roku. To 14 tygodni, 13 spotkań (zajęcia odbywają się poniedziałki, z których jeden wypada z powodu dnia Wszystkich Świętych).

Koszt kursu to 800 zł. Jeśli udział chce wziąć para- drugi rodzic płaci tylko 50 % kwoty. Umawiamy się na wygodne raty.

UWAGA, NIE PRZEGAP! Nie pozwól, by uciekła Ci okazja! Zapisz się na listę rezerwową- dam Ci znać, jeśli pojawi się kolejna jesienna grupa lub powiadomię o edycji zimowej.

Chętnie odpowiem na wszelkie wątpliwości. Nie mogę się doczekać, kiedy podsumuję drugą edycję Szkoły dla Rodziców online. Będzie można wówczas zapoznać się z ocenami także ojców oraz małżeństw. Z ocenami osób, które „szukały wszędzie” miejsca, które realizowałoby Program Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Ale pandemia, lockdown etc. Znaleźli Szkołę dla Rodziców online. Oczywiście, że to nie jest dokładnie to samo- przecież nie możemy zrobić ćwiczeń, które polegają na np. dotyku. Jednak zwiększyłam liczbę spotkań, by na pewno odpowiednio skupić się (pomimo onlajnowych ograniczeń) na newralgicznych tematach- emocjach i karach. Dodałam spotkanie, które zbiera, podsumowuje i daje szansę na jeszcze więcej pytań i odpowiedzi.

Serio. To JEST najbardziej życiowa szkoła, w jakiej byliście!

Dodaj komentarz