• sobota , 24 Październik 2020
CZY POTRZEBUJESZ SZKOŁY DLA RODZICÓW?

CZY POTRZEBUJESZ SZKOŁY DLA RODZICÓW?

Możesz teraz zobaczyć kawałek mojej pracy- tej z dorosłymi. Chciałbyś tak? Przyłączyłabyś się? A wiesz, że to zmienia życie?

Szkoła dla Rodziców- jak to ze mną było?

Sześć (!) lat temu wzięłam udział w kursie jako zwyczajny uczestnik. Szczęśliwie- razem z moim Mężem. Ze spotkania na spotkanie sprawy wydawały się coraz bardziej klarowne, rozwiązania problemów na wyciągnięcie ręki, zmiany działy się na moich oczach. Świat relacji i emocji zawsze mnie interesował ale wówczas stał się dla mnie czytelny, zrozumiały. To było jak olśnienie. Na ostatnich zajęciach powiedziałam, że ja to będę robić w życiu.

Potem były szkolenia, gdzie prowadzona przez absolutną mistrzynię, Joannę Sakowską, przygotowywałam się do fachowego pomagania i prowadzenia tych rodziców, wychowawców, nauczycieli, którzy chcieli więcej, potrzebowali pomocy, szukali wsparcia. To było dla mnie jak odnajdywanie siebie.

Szkoła dla Rodziców- jak Ci to pokazać?

Może potrzebujesz usłyszeć, że to nie tylko kobiety (wiadomo, one to mają wbudowane w konstrukcję 😉 ), ale także mężczyźni zaczynają rozumieć swoje dzieci, pogłębiają z nimi relacje, czują się pełniejsi. Na filmie tego nie ma, ale nie raz słyszałam też opowieści o dużo lepszych relacjach między partnerami, małżonkami.

Może chcesz zobaczyć jaka atmosfera panuje na zajęciach? Dlaczego 3 godziny spotkania mijają w mgnieniu oka, a kończąc kurs nikt nie cieszy się, że od teraz znów będzie miał więcej czasu w czwartek?

Może warto, żebyś wiedział, że od początku kursu zaczniesz sam/ sama z siebie uważniej przyglądać się swojej codzienności, wreszcie przestanie Ci ona przeciekać bezrefleksyjnie między palcami.

Może zobaczysz, że nie jesteś sam, jest masa ludzi, którzy mają dokładnie takie same problemy jak Ty, tak samo nie ogarniają, zmagają się, opadają im ręce w niemocy. I właśnie oni dadzą Ci wsparcie, którego tak potrzebujesz, choć czasem temu z uporem zaprzeczasz.

Zobacz- tak wygląda Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.

Pierwsza część jest dla wszystkich, to podstawa podstaw. Druga część ukierunkowana jest szczególnie na relacje między dziećmi w rodzeństwie/ klasie/ grupie. Trzecia część jest dla rodziców i nauczycieli nastolatków. Już to kiedyś wyjaśniałam.

A teraz zobacz.

 

Related Posts

Leave A Comment