• czwartek , 22 Październik 2020
CO ROBIĆ, GDY DZIECI SIĘ KŁÓCĄ?

CO ROBIĆ, GDY DZIECI SIĘ KŁÓCĄ?

Nie chcę być wiecznie sędzią w sporach swoich dzieci. Chcę, aby umiały same rozwiązywać swoje konflikty. nie potrafię inaczej, zawsze w końcu daję się w to wciągnąć. Brzmi znajomo? Jeśli tak, to koniecznie zobacz, co możesz z tym zrobić.

Najważniejsza sprawa w kłótniach dzieci

to ta, że są absolutnie normalne. I pożądane! Normalne, ponieważ nie da się, by dwoje ludzi, nawet zrównoważonych dorosłych, zawsze się ze sobą zgadzało. Zatem nie oceniaj swojego rodzicielstwa, bycia dobrą mamą lub dobrym tatą, na podstawie ilości kłótni między swoimi dziećmi. Właściwie to nie, źle powiedziałam. Oceniaj i martw się wtedy, gdy konfliktów brak. Bo to znaczy, że pod powierzchnią dziecięcych relacji, w psychice dzieci, dzieje się coś niedobrego.

Dlaczego kłótnie dzieci są pożądane?

Ponieważ postęp, nauka, nowe umiejętności biorą się z konfliktu, kryzysu, opuszczenia strefy komfortu. Chcesz, by dzieci umiały przedstawiać swoje zdanie i bronić go? Dokonywać kompromisów, ustalać wspólne rozwiązania? Chcesz, by zwyczajnie dawały sobie radę w społeczeństwie? Nie masz co na to liczyć, jeśli ganisz ich za konflikty lub próbujesz każdy z nich rozwiązywać za samych zainteresowanych.

Co robić, gdy dzieci się kłócą?

Jeśli to zwykła kłótnia, mały pożar- rób to, o czym mówię w filmie poniżej. Jeśli sytuacja zaczyna być patowa, dzieciaki dłuższy czas nie mogą dość do porozumienia, skorzystaj z mojej rady TUTAJ.

I trzymaj się mocno. To jedna z najtrudniejszych lekcji rodzicielstwa lub wychowawstwa i absolutnie nieodzowna, jeśli chcesz mieć na koniec poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej roboty. Trzymam kciuki!

Related Posts

One Comment

  1. O TYM ZAPOMINASZ, GDY DZIECI SIĘ KŁÓCĄ. | AgaRogala
    21 maja 2019 at 08:38 Odpowiedz

    […] JAK REAGOWAĆ NA KŁÓTNIE DZIECI. CO ROBIĆ, GDY DZIECI SIĘ KŁÓCĄ? […]

Leave A Comment