• wtorek , 11 Grudzień 2018
KLUB MALUCHA I TRUDNE POCZĄTKI.

KLUB MALUCHA I TRUDNE POCZĄTKI.

W klubie malucha widziałam już wszystko- zwłaszcza powtarzające się problemy oraz skuteczne i nieskuteczne metody ich rozwiązywania. Jeśli Twoje dziecko właśnie debiutuje w klubiku, powiem Ci, jak od razu zrobić to dobrze. Bez uczenia się na swoich błędach.

Co to jest klub malucha?

Klub malucha to nie żłobek i nie przedszkole. To przybytek, w którym dziecko spędza 1-2 godziny na określonych zajęciach, ewentualnie więcej czasu na swobodnej zabawie. Mało dziecko, z rodzicem. No chyba, że zajęcia polegają między innymi na usamodzielnianiu, przygotowywaniu do przedszkola i wówczas rodzic nie jest bezpośrednio obecny, ale jest np. w poczekalni. A jego pociecha wie, że jakby co, to tam znajdzie mamę albo tatę.

Czy warto zapisać dziecko do klubu malucha?

Bardzo warto. Poznaje nowe otoczenie, nowe osoby, nowe zajęcia. Uczy się przez zabawę i usamodzielnia. Staje w kole w większym gronie, bawi się chustą animacyjną, czeka na swoją kolej. Dostaje do zajęć materiały, jakich często nie ma w domu, np. do zajęć plastyczno- technicznych. To tylko ułamek korzyści. Warto wspomnieć, że rodzic ma możliwość spotkać się z innymi dorosłymi mającymi dzieci w podobnym wieku i mierzącymi się z podobnymi problemami. To odskocznia, wsparcie a czasem po prostu pretekst, by wyjść z domu do ludzi.

Początki w klubie malucha. Jak radzić sobie z problemami?

A to już wszystko na filmie. Za mną (jak dotąd) siedem lat doświadczenia. Wiem, co mówię, daj mi szansę 🙂

I znajdź dziecku fajny klubik!

Related Posts

Leave A Comment