To wyznanie naruszające moje ego i wizerunek. Ale przyznaję się tylko z jednego powodu. Bo ZNALAZŁAM ROZWIĄZANIE na może nie wyłącznie mój problem.


Inni to lubią. To dołujące.

Moja mama jest w tym świetna. Potrafi bez znudzenia bawić się z wnukami w dom, lekarza, piknik, wyścigi samochodowe i Bóg raczy wiedzieć, w co jeszcze. Mój Mąż, jeśli ma czas, też ma znakomite osiągnięcia. Jest wystarczająco większy od dzieciaków, żeby szaleć z nimi bez szkody na własnym zdrowiu, a z braku okularów nie drży wiecznie o ich uszkodzenie. Bawią go klocki, a przynajmniej takie sprawia wrażenie.

Ja nie lubię. I to jest dopiero dramat.

Ja jakoś średnio odnajduję się w takich zabawach. Myślami jestem przy następnym zadaniu, pomyśle, punkcie w programie. Kiedy w mojej pracy maluchy mają czas na swobodną zabawę, przyłączam się tylko w sytuacjach koniecznych. Wolę je obserwować, podglądać zachowania, podsłuchiwać dialogi, uczyć się ich. W moim domu, jeśli to tylko możliwe, dzieci bawią się samodzielnie. Obserwując zaangażowanie na tym polu innych mam, moja samoocena pikowała ostro w dół.

A jednak nie jestem złą mamą. Bo…

…znalazłam swoją niszę. Odpowiedziałam sobie na pytanie, co lubię robić i z tego uczyniłam zabawę. Na dodatek taką, za którą dzieciaki przepadają, o którą się dopominają, której nikt inny im nie zaproponuje. Plastyka. Technika. Nauka.

Mama moich dzieci ma w pokoju pełno kryjówek ze skarbami. Zbiera zakrętki, pudełka i puszki, bo z nich można wyczarować cuda. Koraliki, kleje, farby, kredki, kolorowe papiery. Ma mnóstwo pomysłów na „mamo, zróbmy coś plastycznego” i dodatkowo można się przy tym nauczyć czegoś nowego. Mama moich dzieci przekonała się, że w rodzicielstwie też mogą być specjalizacje. Ale dzieci o tym nie wiedzą. Sądzą, że mama po prostu umie czarować.

Moje inspiracje, może Ci się przydadzą:

moje tablice na Pintereście  ale też  Pinterest jako taki. Uwaga, można utonąć na wiele godzin. A po polsku są stylowi.pl .

blogi kreatywnych matek– nawet jeśli Twój angielski kuleje, sporo rozpracujesz intuicyjnie. Albo dowymyślasz.

red ted art

the imagination tree

happy hooligans

kids activities blog

learn play imagine

babble dabble do

fun family crafts

fun crafts kids

coffee cups and crayons

teaching mama

Photo by Tatiana Syrikova from Pexels

Dodaj komentarz