• wtorek , 27 Październik 2020
SPRAWDŹ, CZY WYCHOWUJESZ DOBREGO KSIĘGOWEGO!

SPRAWDŹ, CZY WYCHOWUJESZ DOBREGO KSIĘGOWEGO!

…albo, oczywiście, dobrą księgową. Tu wcale nie płeć się liczy, nie talent i nie osobiste predyspozycje. Tu działa wyłącznie magia wychowania! Masz już jakieś osiągnięcia na tym polu?

Tabelki tabelki! Wtedy łatwiej zrozumieć, prawda? No to masz:

Twoje dziecko może mieć w głowie taką właśnie tabelkę. Po lewej stronie zapisuje mu się to, za co dostało burę, co zrobiło niewłaściwego, o co pewnie będą czepiać się rodzice. Po prawej krótko- czy przeprosiło. Jeśli wychowujemy nasze dziecko na sprawnego księgowego, ono zacznie działać właśnie według takiego schematu. Czy może być w tym coś niewłaściwego?

Przecież idea jest słuszna!

I Ty, i ja chcemy, żeby wiedziało jak się zachować, co powiedzieć. Chcemy, żeby wyrosło na kulturalnego człowieka. Żeby ponosiło konsekwencje złego zachowania. Wszystko to bardzo słuszne, gdyby nie było w tym tak dużo przywiązania do czynności przepraszania,a tak niewiele na temat jego idei.

Temat zdrowego poczucia winy (klik), którym zajmuję się na moim kanale od kilku tygodni nieuchronnie zmierzał w kierunku przepraszania. Nie nagrywałam oddzielnego odcinka, bo to, co najistotniejsze jest tu (dodałam napisy!) :

Z filmu dowiesz się wiele o cyfrze 3:

  • jakie są trzy sposoby na psucie nauki przepraszania?
  • jakie są trzy warunki sensownego przepraszania?
  • jak wyglądałam w trzecim miesiącu trzeciej ciąży 😉

Jak nauczyć dziecko przepraszania (klik)

to temat, którym zajmowałam się nie raz. W tekście poniżej znajdziesz w zasadzie notatki z filmu, który właśnie obejrzałeś. W punktach.

 

DLACZEGO „PRZEPRASZAM” NIE JEST MAGICZNYM SŁOWEM.

 

Pisałam też o tym, co zrobić z przepraszaniem, gdy dzieci się biją. Na końcu tego tekstu jest wskazówka przeogromnie ważna, aktualna (niestety) i przywoływana przeze mnie na każdej Szkole dla Rodziców.

CO ZROBIĆ PO WALCE DZIECI?

Masz tu zatem śmietankę z meritum 😉 Żeby było sensownie i wychowawczo.

Księgowe i księgowych darzę podziwem osoby, dla której rachunki mogą być w dowolnym języku- i tak niewiele z nich zrozumie. Warto jednak ich zawodowe umiejętności pielęgnować w przewidzianym dla finansów zakresie. W wychowaniu dzieci pilnowanie, by rachunek się zgadzał nie jest jest na pierwszym miejscu. Nawet nie na drugim.

 

Foto tytułowe Bruno Nascimento on Unsplash

Related Posts

Leave A Comment