• wtorek , 27 Październik 2020
SPOSÓB NA DZIECIĘCE ZACHCIANKI.

SPOSÓB NA DZIECIĘCE ZACHCIANKI.

Gdybym nie uprawiała tego procederu na własnym podwórku, pewnie nie uwierzyłabym w jego skuteczność. Nawet będąc świadomą, jak wielką potęgę ma dziecięca wyobraźnia. Tymczasem- TO DZIAŁA!

Jak ogarnąć dziecięce zachcianki?

Z detalami możecie zapoznać się na filmie. Są tam również przykłady prezentujące jak poradziłam sobie z kryzysowymi sytuacjami pobudzając fantazję moich dzieciaków.

Zachcianki- zaspokajanie wyobraźnią. Możliwe trudności.

Czasem ciężko jest zabawić się tą metodą, gdy z wściekłości zaciskasz pięści lub gdy masz szczękościsk z obawy, że zaraz wykrzyczysz dziecku w twarz całą prawdę o tym, co myślisz o jego problemie. Tak, bywają takie sytuacje i nie ma co się czarować, że któryś rodzic wolny jest od bezsilnej rozpaczy nad własnym losem. Powiem tyle: za wszystkie razy, kiedy udało mi się jednak uchylić szczękę i podziałać na wyobraźni potomka, byłam wdzięczna sobie, Niebiosom oraz ojczyźnie. Tudzież kursowi Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Toteż warto.

Zachcianki zaspokojone wyobraźnią. Możliwe niebezpieczeństwa.

Dzieciom to się może spodobać. Otóż wymarzony, idealny, świąteczny poranek przeżywałam od 27 grudnia 2014 aż do połowy czerwca minionego roku. Wszystko dlatego, że drugiego dnia Świąt dziecię moje znalazło się w takiej rozpaczy (Mikołaj będzie dopiero za rok), że absolutnie nie było w stanie współpracować ze mną przy myciu i usypianiu. I wtedy zrodził się pomysł pt. „Budzisz się  i co widzisz? …”. Pokochały to oboje. Wyobrażając sobie każdy prezent, odpakowywanie itd. odczuwały taką przyjemność, jakby właśnie rzeczywiście zaglądały do środka wyśnionego podarunku. Dotąd przerabiamy czasem ten temat, gdy wstaną lewą nogą lub trzeba je „zagadać” podczas nudnych zakupów. Modyfikacja z idealnym dniem urodzin także bywa przydatna.

Kochani, jak zwykle oddaję się w wirtualne ręce Waszych poleceń gdziesieda. Niech się niesie dobra nowina 🙂

Related Posts

Leave A Comment