YouTube

Sprawdź i skorzystaj.

Sprawdź, o czym mówię i na czym się znam. Czy odpowiada Ci taka forma dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Czy dobrze Ci z moją energią. A jeśli tak, to korzystaj śmiało! Subskrybuj, oglądaj, udostępniaj. Dzięki filmom wiesz już też co nieco, czego spodziewać się po spotkaniach ze mną on-line i off-line.

Najświeższy film na kanale.

Nie przegap, to tylko kilka minut!

Zoom ze mną.

Zastanawiasz się, jak wyglądają zajęcia on-line? Zerknij na to podsumowanie.

Emocje- moja miłość.

Jest kilka takich tematów, o których mogę mówić „w nocy o północy”. Jednym z nich są właśnie emocje i potrzeby. Radzenie sobie z nimi to podstawa podstaw, dlatego znajdziesz je i w Szkole dla Rodziców, i w przeróżnych moich warsztatach.

Tutaj masz playlistę cyklu o emocjach rodzica- jakie są? co z nimi zrobić? co one robią z nami? i skąd biorą się te szczególnie nieprzyjemne?

Mózg i psychologia.

Innym tematem, który mnie fascynuje jest fizjologia psychologii. Czyli jak bardzo budowania i działanie mózgu przekłada się na to, co nienamacalne- uczucia, potrzeby, nawyki, metody postępowania. Jak bardzo wychowanie (zwłaszcza metody wychowawcze „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”) są zestrajaniem się z naturą mózgu dziecka.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

O czym jest Szkoła- ta w wersji on-line i off-line? Tutaj playlista, a właściwie mix tematów, które omawiałam na kanale, a które szczegółowo realizowane są na kursie. Kolejność oczywiście przypadkowa, w przeciwieństwie do spotkań na Szkole…

Najczęstsze wyzwania wychowania.

„Najczęstsze wyzwania” to sformułowanie, które często poda na mojej stronie. Co się pod nim kryje? Dziecko nie chce, dziecko chce, dziecko coś robi albo właśnie, że nie. Z jednej strony, to duże uproszczenie. Z drugiej jednak, to esencja codzienności rodzica.

Zrozumieć rodzica.

Nie można jedynie zmienić metod wychowawczych, żeby rodzina zaczęła lepiej funkcjonować. Nie można też po prostu wymienić w niej wadliwego elementu jakby była maszyną. Konieczne jest zrozumienie, jak każda osoba w systemie czuje, rozumuje, funkcjonuje. oznacza to niełatwe rozpoznawanie czułych punktów, niewygodnych prawd ale też świadome wykorzystywanie mocnych stron.

Wychodzenie ze strefy komfortu.

Tym w istocie jest dokonywanie jakichkolwiek zmian w dotychczasowych przekonaniach, działaniach, nawykach. Ta playlista zawiera cykl stworzony specjalnie dla osób chcących zrozumieć, jak działa ich system przekonań na temat ludzi, możliwości, relacji. Jak czasem trzyma ich w szachu. Jak bardzo nieświadomie i szkodliwie może na nich wpływać. I co można zrobić wreszcie inaczej.