o mnie

Jestem Aga Rogala

Pomagam rodzicom dogadać się ze sobą i z dziećmi.

Dogadać się- z samymi sobą. Aby żyć pełniej i działać skuteczniej. W zgodzie ze sobą i ze światem.
Dogadać się – ze sobą nawzajem. Ponieważ nie ma szczęśliwych dzieci bez szczęśliwych rodziców.
Dogadać się – z dziećmi. Czasem, by zrozumieć dzieci, ktoś musi nam je wytłumaczyć i nauczyć nas nowego języka.

profesjonalnie

Tytuł magistra uzyskany na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Certyfikat realizatora wszystkich trzech modułów Programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” wydany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji. Miejsce na liście rekomendowanych przez ORE realizatorów.

z doświadczeniem

8 lat pracy z dziećmi i młodzieżą jako wychowawca- wolontariusz. Od zakończenia studiów w 2006 roku pracowałam w różnych placówkach, z dziećmi w bodaj każdym wieku. Również z wychowawcami i opiekunami, rodzicami oraz nauczycielami.

oraz pasją

Liczne autorskie warsztaty i cykle zajęć dla dzieci, rodziców i wychowawców. Dziesiątki odbytych spotkań, grup i szkoleń.

Setki wysłuchanych historii o codziennych wyzwaniach, jakie wiążą się z wychowywaniem i nauczaniem dzieci.

Jestem Aga Rogala

Jestem kobietą.

Rozumiem, jak wiele od nas, kobiet, zależy.

Kobiety, z którymi pracowałam, były singielkami, partnerkami, mężatkami. Z dziećmi i bez. O przeróżnych światopoglądach i przekonaniach. Wykonywały najróżniejsze prace- w domu i zawodowo.

Każda z nich- i ja też!- chciała czuć, że nie utknęła w miejscu. Że rozwija się, poszukuje, odkrywa. Pragnęła praktycznej wiedzy i głębszej samoświadomości. Czerpała siłę z kobiecego kręgu, który od tysięcy lat zapewniał kobietom wzajemne wsparcie i porozumienie. My naprawdę intuicyjnie wiemy, co nam pomaga.

Jestem Aga Rogala

Jestem nauczycielką.

Kto raz został nauczycielem, ten już zawsze w jakiś sposób będzie uczył. Ponieważ przekazywanie wiedzy to powołanie, niezależnie od tego, gdzie jest realizowane.

Swoje wypełniam pisząc teksty na blog (od 2013 roku), realizując filmy na YouTube (od 2016), prowadząc zajęcia (od 2009) dla dzieci i dorosłych.

Jestem Aga Rogala

Jestem sobą.

Jestem żoną i mamą.

Żoną Krzysztofa.

Mamą Antka, Amelki i Frania.

Wiem, co mnie uskrzydla.

Gdybym mogła równocześnie pić dobrą kawę i występować na scenie przed publicznością, to w jednej chwili robiłabym dwie rzeczy, dzięki którym czuję, że mogę przenosić góry.

Tworzę.

Dopóki czuję, że tworzę, oddycham głęboko. Tworzyłam rodzinę, gdy na świat przychodziły kolejne dzieci. Tworzę atmosferę, gdy zapraszam przyjaciół. Tworzę, gdy siadam z dziećmi do plastycznych aktywności. Tworzę, gdy piszę teksty i składam filmy. Tworzenie ma dla mnie wszechstronny wymiar. I zawsze nieodzowny.

Masz pytania? Pisz śmiało!

blog.aga.rogala@gmail.com